Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. A. Kamieńskiej w Świdniku

book
book

Co robią uczucia?

Autor: Oziewicz, Tina
Publikacja "Co robią uczucia?" mówi czytelnikom o tym, co dzieje się w świecie ludzkich uczuć. Ilustrowana książka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poznaj bliżej swoje własne uczucia!
Co czujesz, gdy wybuchasz niepohamowanym śmiechem? A co takiego, gdy zalewasz się łzami? Przypomnij sobie, co czułeś, gdy patrzyłeś ostatnio na górski pejzaż... A co działo się wówczas, gdy

musiałaś wejść do ciemnego pokoju, w którym popsuła się żarówka? Radość, smutek, lęk, zachwyt, a także duma czy obrzydzenie to uczucia. Nazywane są też niekiedy emocjami, choć to nie do końca to samo. Zostawmy jednak te rozróżnienia psychologom i zajmijmy się tym, co naprawdę ważne!
Czy wiesz, co robią uczucia, kiedy mają wolne? Powiedzmy, że idziesz spać i przez większość nocy nic Ci się nie śni. Uczucia mogą w końcu robić to, na co mają ochotę! Które z nich wybierze się na wysokogórską wspinaczkę? A które woli raczej zagrzebać się w ziemi i to po same uszy? Jedno z nich mozolnie brnie przez pustynię, a inne lata beztrosko w mydlanej bańce. Inne znów ma zamiar podeptać wszystko na swej drodze. Kolejne natomiast troskliwie zbiera ślimaki z chodnika, by uratować im życie. Chcecie wiedzieć, co robią wszystkie te uczucia? Zajrzyjcie więc do tej niezwykłej książki!
Oto wspaniała propozycja na wspólną lekturę dla dzieci i dorosłych. Lekki i prosty, poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza i działa na wyobraźnię. "Co robią uczucia?" wyjaśnia nam wiele i zachęca do rozmów o tym, co kryje się w każdym z nas. W każdym, bez wyjątku!

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Tina Oziewicz ; ilustrowała Aleksandra Zając.
Hasła:Uczucia
Książka obrazkowa
Opowiadania i nowele
Literatura polska
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Dwie Siostry, 2022.
Wydanie:Wydanie II.
Opis fizyczny:[66] stron : ilustracje ; 26 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2020 r.
Twórcy:Zając, Aleksandra. (1988- ) Ilustracje

Odbiorcy:Dzieci. 0-5 lat. 6-8 lat.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia Nr 2
ul. Piłsudskiego 6a

Sygnatura: I
Numer inw.: 16030
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookInne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.