Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna
im. A. Kamieńskiej w Świdniku

book
bookbook

Wsiąść do pociągu : [Gra planszowa] : Europa

Autor: Moon, Alan R.
Niekwestionowany klasyk gier rodzinnych i imprezowych! Uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, nietrudne dla początkujących i nieustannie wciągające dla doświadczonych planszówkowiczów - takie właśnie są popularne pociągi, czyli gry planszowe z serii "Ticket to Ride", stworzonej przez angielskiego projektanta Alana R. Moona. "Wsiąść do pociągu. Europa" to jedna z najbardziej rozchwytywanych odsłon tej

planszówki, w której gracze mogą objechać pociągami cały kontynent - od Edynburga po Palermo i od Lisbony po Moskwę. Od debiutu w 2004 roku gra "Wsiąść do pociągu" została obsypana branżowymi nagrodami i podbiła serca graczy na całym świecie. Proste zasady łączą się z możliwością rozegrania wielu niepowtarzalnych rozgrywek. Strategiczne planowanie budowy połączeń uzupełnia emocjami i napięciem element losowy. Gracze wcielający się w rolę przedsiębiorców kolejowych skupiają się na realizowaniu własnych celów, by zdobyć jak największą liczbę punktów, lecz gra nie wyklucza możliwości blokowania posunięć przeciwników... Jednym słowem - w grze "Wsiąść do pociągu. Europa" znajdzie się coś dla każdego! Dlatego jeśli jeszcze nie znasz tej gry, nie zwlekaj - wylosuj bilet, wybierz wagon i... wsiądź do pociągu! Gra przeznaczona jest dla dwóch-pięciu graczy, w wieku od ośmiu lat. Samodzielna wersja gry nie wymaga pierwszej części "Wsiąść do pociągu", natomiast może być uzupełniona o dodatki, które zawierają dodatkowe mapy, bilety, i inne modyfikacje gry.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Alan R. Moon ; ilustracje Julien Delval ; tłumaczenie Magdalena Jedlińska, Szymon Szweda, Tomasz Z. Majkowski.
Hasła:Europa
Gry planszowe
Adres wydawniczy:Gdańsk : Rebel, copyright 2019.
Zawartość
pudełka:
1 pudełko (plansza, 240 figurek wagonów, 15 figurek Dworców, 158 kolorowych kart: 110 kart Wagonów w 8 kolorach oraz 14 Lokomotyw, 46 kart biletów, 1 karta podsumowania, 1 Europejski Expres, 5 drewnianych znaczników punktacji, numer dostepu Days of Wonder : instrukcja (8 stron : ilustracje ; 29 cm).
Uwagi:Czas gry: 30-60 minut. Liczba graczy: 2-5. Zawartość pudełka: plansza; 240 figurek wagonów, 15 figurek Dworców (po 3 w każdym kolorze); 158 kolorowych kart (110 kart Wagonów w 8 kolorach oraz 14 Lokomotyw) 46 kart Biletów (40 Biletów na Typowe Trasy, 6 Biletów na Długie Trasy z niebieskim tłem); 1 karta podsumowania, 1 Europejski Expres - premia za najdłuższą trasę; 5 drewnianych znaczników punktacji, numer dostepu Days of Wonder; instrukcja.
Forma gatunek:Gry i zabawki.
Dziedzina:Hobby i czas wolny
Powstanie dzieła:2019 r.
Twórcy:Delval, Julien . (1972- ). Ilustracje

Jedlińska, Magdalena. . Tłumaczenie

Majkowski, Tomasz Z. . Tłumaczenie

Szweda, Szymon. . Tłumaczenie

Przeznaczenie:Wiek: 8+.
Odbiorcy:Dzieci. 6-8 lat. 9-13 lat. Młodzież. Dorośli.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia Nr 3
ul. Maczka 3

Sygnatura: CZYTELNIA: G.
Numer inw.: 25
Dostępność: można wypożyczyć na 14 dni

schowekzamów


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.